www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

III Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "LET'S SING"

2013-06-07_Konkurs_-_Lets_sing_2013_-_plakat.jpg

Już po raz trzeci, w Głogoczowie, 7 czerwca odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Let's sing".

Konkurs zgromadził 111 uczestników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego Powiatu Myślenickiego, którzy zaprezentowali się w wybranych przez siebie utworach. Jury Konkursu w składzie: Elżbieta Filas - Żądło (lektor języka angielskiego), Matthew Payne (native speaker języka angielskiego) i Piotr Róg (muzyk) bardzo wysoko oceniło poziom przygotowania, umiejętności językowe a także wokalne uczestników. Występy konkursowe prezentowane były w oparciu o podkład muzyczny lub własny akompaniament (gitara, pianino, skrzypce); uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności nie tylko w sferze nauki języka obcego - jedna z uczestniczek (Danuta Kasperczyk, SP nr 3 Myślenice - wyróżnienie w kl. 4-6) zaśpiewała, grając na gitarze, utwór własnej kompozycji (słowa, muzyka).

Jury przyznało pierwsze nagrody dla: Julii Majki (kl. 1-3, SP Poręba), Zofii Gancarz (solista kl. 4- 6, ZPO Siepraw), Joanny Jawańskiej i Teresy Sołtys (zespół kl. 4-6, SP Jawornik), Agnieszki Frys (solista, Gimnazjum Dobczyce) oraz Magdaleny Burdy i Kingi Gunia (zespół, Gimnazjum Krzywaczka). Pełna lista laureatów oraz zdjęcia z Konkursu na stronie www.glogoczow.pl

Organizatorzy składają wyrazy uznania zarówno dla uczestników Konkursu, jak również nauczycieli przygotowujących. Cieszymy się, że organizowany przez nas Konkurs jest dla Was motywacją do pracy, do tego aby - tak jak w piosence Miley Cyrus "The climb", za którą grupa z Gimnazjum w Jaworniku otrzymała 1 nagrodę w kat. klas 4 - 6 - piąć się na szczyt, który sami corocznie wyznaczacie. Jednocześnie wyrażamy żal, że z przyczyn organizacyjnych nie mogliśmy, poza drobnym upominkiem, nagrodzić wszystkich występujących. Każdy z Was, "Someone like you" - jak brzmi tytuł jednej z wykonywanych piosenek z repertuaru Adele - zasługuje na nagrodę i wyróżnienie za wkład pracy, zaangażowanie, wysoki poziom wykonania piosenek i pozytywną energię, jaką dzieli się z innymi :)

Organizatorem Konkursu jest od trzech lat Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, imprezę współorganizuje Dom Kultury w Głogoczowie.

Konkurs odbył się dzięki współfinansowaniu przez Miasto i Gminę Myślenice. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa.

Partnerem Konkursu była Szkoła Języków Obcych McGregor Language Schools oraz Wydawnictwo OXFORD University Press. Konkurs wsparli także: Powiat Myślenicki, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Sułkowicach oraz wydawnictwa: Znak, Macmillan, Nowa Era i Nasza Księgarnia. Firmy: Lajkonik i Bahlsen przekazały poczęstunek dla uczestników Konkursu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wymienionym instytucjom i firmom. Wyrazy wdzięczności za pomoc w trakcie Konkursu kierujemy także do wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Głogoczowie oraz prowadzącej Agnieszki Kurowskiej.

Koordynator Konkursu
Katarzyna Sobecka - Kromka
SWIG

 • Organizator: Logo SWIG
 • Współorganizator:
   
  Logo WDK
 • Konkurs współfinansują
   
  Logo UMiG Myślenice Logo Starostwa Powiatowego w Myślenicach
 • Patronat honorowy
  Marek Sowa
  Marszałek Województwa Małopolskiego
  Logo Małopolska
 • Partnerzy merytoryczni konkursu: Logo McGregor Logo OXFORD
 • Patronat medialny: Logo OdNowa Logo glogoczow.pl Logo - Gazeta Myślenicka
 • Sponsorzy i firmy wspierające:

  Logo Banku Spółdzielczego Rzemiosła Logo ZNAK Logo Nowa Era Logo Macmillan Logo Nasza Księgarnia Logo Bahlsen Logo Lajkonik
Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl