www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Szachy Niedzielą - Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego

Myślenicki Klub Szachowy, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają wszystkich miłośników Królewskiej Gry do udziału w cyklu turniejów szachowych Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego.

Impreza będzie się składała z trzech turniejów, które odbedą się w terminach 16.01, 13. 03 oraz 5.06 2011 w budynku MOKiS. Pula nagród w cyklu wynosi 20 000 zł. Szczegółowe informacje o turnieju zawarte są w komunikacie organizacyjnym (pdf).

Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Pan Jan Kusina - Prezes Małopolskiego Związku Szachowego oraz Pan Józef Tomal - Starosta Powiatu Myślenickiego.

Celem imprezy jest popularyzacja szachów jako alternatywnej formy spędzania czasu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz umożliwienie podnoszenia kwalifikacji szachowych. Zawody mają charakter turnieju otwartego, zatem w rozgrywkach mogą uczestniczyć wszyscy chętni - bez ograniczeń wiekowych oraz miejsca zamieszkania.

Na tej stronie zamieszczać będziemy informacje związane z zawodami.

Sponsorem cyklu "Szachy Niedzielą" jest:

Logo_Orlen - Budonaft

Wiadomości związane z cyklem "Szachy Niedzielą"


Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego - Turniej finałowy

Ponad dwustu młodych (przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych), starszych i dorosłych szachistów wzięło udział w rozgrywanym w trzech rundach (styczeń, marzec, czerwiec) Turnieju Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego. Z wynikami trzeciej, finałowej rundy, która w gościnnych murach MOKiSu została rozegrana 5 czerwca 2011 można się zapoznać na stronach http://www.chessarbiter.com/

Wyniki po trzech turniejach zamieszczone są w pliku 2011-06-05_Szachy_Niedziela_-_klasyfikacja_koncowa.pdf. Tradycyjnie, w galerii poświeconej turniejowi zostały zamieszczone zdjęcia z ostatnich rozgrywek i uroczystości wręczenia nagród.

Mówi Monika Kobus - prezes SWIG:

Imprezie sportowej, której organizatorami było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Myślenicki Ludowy Klub Szachowy i Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu towarzyszyło hasło "Szachy niedzielą". Hasło to ma podwójne znaczenie. Po pierwsze wszystkie turnieje odbywały się w niedzielne dopołudnia. Po drugie impreza pokazała wzorcowy model współpracy środowiska organizacji pozarządowych, biznesu i samorządu. W przygotowanie i prowadzenie turniejów zaangażowani byli zarówno wolontariusze SWIG jak i MLKSz, każdy odpowiadał za przydzielone zadanie, ucząc się wspólnie podejmować decyzje, akceptować decyzje partnera oraz ucząc się nawzajem. Partnerstwo nie jest procesem łatwym ale słowa uznania ze strony graczy oraz uśmiechnięte buzie najmłodszych uczestników są najlepszym dowodem na to, iż egzamin zdaliśmy bardzo dobrze.

05.06.2011, Jan Sikora


Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego - II Turniej

13 marca w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został II turniej z cyklu "Szachy Niedzielą" -Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi w serwisie Chessarbiter wynikami w poszczególnych grupach.

13.03.2011, Jan Sikora


Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego - I Turniej

16 stycznia 2011 roku, 160 szachistów stanęło w szranki pierwszego turnieju szachowego z cyklu Orlen Budonaft Grand Prix Powiatu Myślenickiego.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi w serwisie Chessarbiter wynikami w poszczególnych grupach, oraz podsumowaniem I turnieju.

baner - Szachy Niedzielą - I turniej

16.01.2011, Jan Sikora

Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl