www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

 
Wydarzenia
Relacje
Sprawozdania

Zakończenie wakacyjnych konkursów


Patrząc z boku na to, co działo się w czwartkowy wieczór 20 września w Domu Kultury w Głogoczowie, można pomyśleć, że Św. Mikołaj przyszedł za wcześnie. Było zabawnie, miejscami lirycznie, ale też kolorowo i wakacyjnie, a to wszystko za sprawą samych Mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w organizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa konkursach oraz sponsorów, którzy po raz kolejny przekazali atrakcyjne nagrody. Partnerem wakacyjnych konkursów był miejscowy Dom Kultury.

W pierwszej kolejności rozstrzygnięty został konkurs "Wakacyjne rymowanki". W tym konkursie nie było ograniczeń wiekowych, organizatorzy nie narzucali żadnych reguł i form, zatem wiersze-rymowanki jakie nadeszły na konkurs były różne. Jedne wesołe, inne liryczne, ale wszystkie okazały się... zwycięskie! Organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników, a że konkurs był literacki, to każdy otrzymał książkę do poczytania w jesienne wieczory.

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu dla eko-aktywnych dzieci, które musiały wykazać się nie tylko znajomością kolorów selektywnej segregacji, ale też inwencją i pomysłem na hasło promujące segregowanie śmieci. Wybór najciekawszego hasła oddano w ręce obecnych na spotkaniu Mieszkańców. W głosowaniu najwięcej punktów, spośród 23 zgłoszonych propozycji, zdobyła Alicja Kurek z hasłem "Nie wyrzucaj śmieci w las, bo na grzyby przyszedł czas" i tym samym będzie mogła wygodnie wprowadzić hasło w życie, ponieważ wygrała rodzinny stojak do segregacji śmieci. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników eko-akcji rozlosowano dwa takie same stojaki, które ofiarował na konkurs Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Na sam deser zostawiono rozstrzygnięcie trzeciej edycji Konkursu Ogrodowego. Swoje zgłoszenia nadesłało w sumie 36 Mieszkańców Głogoczowa. Wyniki i zdjęcia znajdują się na stronie Konkursu - zapraszamy do czytania i oglądania.
Nagrodzeni zostali nie tylko Laureaci, ale również wszyscy Uczestnicy Konkursu, dla których ogrody są pracowitą, ale piękną pasją oraz tych, którzy zachwycają się pięknem kwiatów. I gdy wydawać by się mogło, że czas iść do domu, zaczęła się wspólna zabawa w "bum" - którą w formie rymowanki opisała Pani Celina Kurowska (tekst w ramce obok)

A co będzie motywem przewodnim kolejnego organizowanego przez SWIG konkursu zatytułowanego "Jesienne rymowanki"? Może wrzosy - symbol odchodzącego lata - jakie otrzymali na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystego zebrania.

Zapraszamy do galerii zdjęć i rymowanek w Domu Kultury i na www.glogoczow.pl

20.09.2012, Małgorzata Jończyk

BUM

Było sobie zebranie
liczne na strażnicy
dzieci i dorośli
w koło siedli wszyscy
i zaczęli odliczać
jeden, dwa i bum 
niby takie  proste
a był jednak szum
bo jedna osoba
powiedziała trzy
a w tym miejscu bum
przecież miało być
do jedenastu  doszły
kolejne liczenia
i w miejsce dwunastki
bum ktoś dobrze powiedział
wtem w zupełnej  ciszy drugie
bum zabrzmiało
prawidłową kolejność
jakieś dziecko  dało
budząc podziw sali
i wielkie uznanie
uczmy się od dzieci
panowie i panie!

Celina Kurowska

2012-09-20_Zako+nczenie_wakacyjnych_konkurs+ow_[02].jpg 2012-09-20_Zako+nczenie_wakacyjnych_konkurs+ow_[01].jpg 2012-09-20_Zako+nczenie_wakacyjnych_konkurs+ow_-_nagrody_w_konkursie_rymowankowym.jpg 2012-09-20_Zako+nczenie_wakacyjnych_konkurs+ow_-_nagrody.jpg 2012-09-20_Zako+nczenie_wakacyjnych_konkurs+ow_-_laureaci_konkursu_ogrodowego.jpg

Odnośniki:

2012-09-20_Zako+nczenie_wakacyjnych_konkurs+ow_[03].Jpg
Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl