www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Konkurs "Wycieczka Marzeń" rozstrzygnięty

Do Konkursu ogłoszonego w ramach projektu Jestem Aktywny zgłosiło się 17 dzieci przedstawiając swój pomysł na Wycieczkę Marzeń. Prace były bardzo zróżnicowane zarówno pod względem wykonania - od schematycznych planów, przez szczegółowe opisy, po barwne rysunki - jak i tematyki. Okazało się, że niedaleko miejsca zamieszkania - zgodnie z Regulaminem, miejsce wycieczki nie mogło być oddalone od Głogoczowa więcej niż 50 km - jest wiele takich miejsc, które nasi milusińscy chcieliby odwiedzić.

Komisja Konkursowa oceniła najwyżej plan wycieczki opracowany przez Karolinę Świerczyńską pt. PARK EDUKACJI ROZWOJOWEJ W KRAKOWIE:

"Są tam wioski reprezentujące poszczególne rejony świata. Każda z chat jest wyposażona w eksponaty, zdjęcia i multimedia, dzięki którym poszerzymy wiedzę na temat różnorodności kulturowej i społecznej danych krajów (...) tu prowadzone są warsztaty i zabawy z zakresu edukacji międzykulturowej i globalnej. Dowiemy się jak żyją nasi rówieśnicy na innych szerokościach geograficznych; w peruwiańskich Andach, w Mongolii, na Wielkiej Równinie, w afrykańskiej wiosce. Przeniesiemy się do dalekich krajów, odkryjemy ciekawe zwyczaje ich mieszkańców".

Nagrodą dla zwycięzcy oraz 3 zaproszonych przez niego osób jest bezpłatny udział w jednej z wycieczek organizowanych przez SWIG w ramach projektu Jestem Aktywny. Karolina otrzyma dodatkowo w nagrodę książkę.

Komisja wyróżniła także następujące prace konkursowe:

  1. Zamek w Nowym Wiśniczu - Zuzanna Czech
  2. Park Miniatur w Inwałdzie - Wojciech Budek
  3. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce i Rabkoland - Piotr Spyrka
  4. Śladem Indian (Zamek w Dobczycach i Wioska indiańska w Szczyrzycu) - Jeremiasz Sroka
  5. Ojców Trophy - Mateusz Spyrka
  6. Wycieczka w przestworza - Iwona Kobus
  7. Osada Oraczy oraz Solne Królestwo w Borku k/Bochni - Jakub Cyrek
  8. Wioska Indiańska w Szczyrzycu - Kacper Bujas
  9. Wycieczka piesza na Turbacz - Jacek Kromka
  10. Muzeum Przyrodnicze w Krakowie - Kamil Cyrek

Upominki dla zwycięzcy, autorów wyróżnionych prac i pozostałych uczestników konkursu do odebrania w Domu Kultury w godzinach otwarcia placówki lub na najbliższej wycieczce (termin podamy wkrótce).

Cieszymy się, że w po raz pierwszy organizowanym przez Stowarzyszenie konkursie polegającym na stworzeniu przez uczestników własnych prac, wzięło udział liczne grono "aktywnych". Dziękujemy firmom McDonald's oraz Abigraf za wsparcie konkursu.

Życzymy wszystkim radosnych wakacji!

Bądźcie czujni - już wkrótce pojawią się zapowiedzi nowej atrakcji w ramach projektu Jestem Aktywny - być może będzie to wycieczka do jednego z zaproponowanych przez Was miejsc?

25.06.2011, Katarzyna Sobecka-Kromka

2011-06-15_Jestem_Aktywny_2011_-_Konkurs_Wycieczka_-_Plakat.jpg

Sponsor Konkursu:

logo McDonalds

Projekt Jestem aktywny 2011 jest wspierany dotacją z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

herb Myślenic
Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl