www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 
Jestem Aktywny 2012

Zakończenie projektu "Jestem Aktywny 2012"

2012-12-14_Zako+nczenie_projektu_Jestem_Aktywny_2012_[05].jpg W dniu 14 grudnia 2012 w gościnnych murach Domu Kultury w Głogoczowie odbyło się zakończenie projektu "Jestem Aktywny 2012" podczas którego wylosowano nagrodę główną za aktywny udział w projekcie.

czytaj dalej...


"Box Brothers" - Spektakl w Wadowicach

W dniu 18 listopada dorośli oraz nieco młodsi Mieszkańcy Głogoczowa udali się do Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie w ramach 2 Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy "Materia Prima" prezentowany był spektakl "Box Brothers". Wyjazd ten odbył się oczywiście za sprawą organizatorów Projektu "Jestem aktywny" (za co z pewnością wszyscy uczestnicy byli im wdzięczni :)).

Wybór spektaklu okazał się strzałem w dziesiątkę. Przedstawienie sprawiło dużo frajdy i zabawy nie tylko najmłodszym, ale również starszym widzom, którym tym razem nie udało się zachować powagi na twarzach. Grupa holenderskich artystów poprzez wykonywanie dźwięków i tworzenie muzyki na różnych, często zaskakujących przedmiotach a także elementów akrobatycznych i tańca wprowadziła widownię w zachwyt.

Wszyscy uczestnicy po wyjściu z sali mieli niesamowicie dobre humory i z chęcią obejrzeliby spektakl ponownie, ponieważ bardzo im się podobał.

2012-11-18_Przed_spektaklem_Box_Brothers_[01].jpg 2012-11-18_Przed_spektaklem_Box_Brothers_[02].jpg

18.11.2012, Danuta Bujas i Iwona Cieśla


Wycieczka do "Prehistorycznej Osady"

Jedna z kilku wycieczek organizowanych przez SWIG w ramach projektu "Jestem Aktywny" odbyła się 29.08.2012r. Tego dnia, wybraliśmy się do Prehistorycznej Osady która znajduje się w Woli Radziszowskiej. Osada ta, jest podjętą przez krakowskich studentów skupionych w Stowarzyszeniu "Dziejba", próbą odtworzenia hipotetycznej wioski sprzed 3000 lat. Obecnie osadą opiekuje się Ośrodek Historii Techniki AGH.

Z Głogoczowa wyjechaliśmy o godzinie 9:00, czekał nas krótki przejazd autobusem oraz 20 minutowy spacerek. Gdy dotarliśmy do osady przywitały nas panie i pan z którymi mieliśmy mieć zajęcia. Po zapoznaniu się z regulaminem Prehistorycznej Osady podzieliliśmy się na trzy grupy: najmłodsze - Jarzębinki, średnie - Klony i najstarsze - Dęby. Lepiliśmy z gliny, robiliśmy prehistoryczne wisiorki, oraz wykonywaliśmy płot i łuki. Zadania zostały wykonane wzorowo - garnuszki były ulepione starannie, wisiorki bardzo ciekawe, a płoty i łuki solidne. Każdy miał "Prehistoryczną" pamiątkę. Panie z osady pozwoliły zabrać nam łuki do domu abyśmy mogli pochwalić się nimi rodzicom.

Wycieczka była (jak zwykle zresztą) ciekawa, fajna i myślę że dzięki niej wiele się nauczyliśmy.

2012-08-29_Wycieczka_do_osady_w_Woli_Radziszowskiej_[01].jpg 2012-08-29_Wycieczka_do_osady_w_Woli_Radziszowskiej_[04].jpg 2012-08-29_Wycieczka_do_osady_w_Woli_Radziszowskiej_[05].jpg 2012-08-29_Wycieczka_do_osady_w_Woli_Radziszowskiej_[11].jpg

Więcej zdjęć...

29.08.2012, Ula (klasa 6)


Wakacyjne rymowanki

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Wakacyjne Rymowanki. Zwycięzcą zostaje...
No właśnie! Jeśli chcecie dowiedzieć się kto zajął pierwsze miejsce w konkursie przyjdźcie do Domu Kultury 20 września o godz. 19:00, a już dziś zapraszamy do miłej lektury.

20.08.2012, Małgorzata Jończyk


Rozstrzygnięcie konkursu "Filmy z Galicją"

Zgodnie z zapowiedzią, podczas wycieczki na film "Piraci" wyświetlany w ramach Festiwalu Filmów Dziecięcych Galicja w kinie Kijów, odbyło się losowanie nagród wśród uczestników konkursu, w którym zadaniem było przesłanie tytułów 2 filmów (spośród 4), jakie mieliśmy okazje zobaczyć w ciągu wszystkich edycji Festiwalu.

Szczęście, poprzez "losujące rączki" młodszych kolegów, uśmiechnęło się do: Mateusza Spyrki, Jakuba Kromki oraz Piotra Spyrki, którzy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie :) "Wakacyjne Rymowanki 2012

20.06.2012, Małgorzata Jończyk


Jestem aktywny - zapraszamy do kina!

2012-06-17_Festiwal_Film+ow_Dzieci+ecych_Galicja_-_plakat.jpg Już po raz piąty odbędzie się w Krakowie, w kinie Kijów, Festiwal Filmów Dziecięcych Galicja. Stowarzyszenie jest wiernym widzem Festiwalu uczestnicząc w jego każdej edycji. I w tym roku, w ramach projektu Jestem Aktywny zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na 2 filmy wyświetlane podczas Festiwalu (szczegóły na stronie projektu). Jednocześnie zachęcamy do udziału w zaplanowanych w ramach Festiwalu licznych atrakcjach

Uwaga Konkurs,

Wśród osób które do 19 czerwca br. na adres odnowa@glogoczow.pl przyślą tytuły dwóch filmów jakie widzieliśmy w ramach wycieczek ze SWIG w poprzednich edycjach Festiwalu Filmów Dziecięcych Galicja, rozlosujemy 3 nagrody książkowe. Prosimy nie zapomnieć podać swojego imienia i nazwiska, wieku oraz telefonu kontaktowego.
Losowanie nagród odbędzie się w trakcie wycieczki 21 czerwca.
Podpowiedzi szukajcie na www.glogoczow.pl

dodano 04.06.2012, Monika Kobus


Jestem Aktywny 2012

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa już po raz trzeci zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Projekcie Jestem Aktywny, realizowanym w ramach zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia: "organizacja działań i zajęć tworzących alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Myślenice".

Duża popularność podczas ubiegłorocznej edycji Projektu skłoniła organizatorów do jego kontynuacji, mimo ograniczonej dotacji przyznanej z budżetu Gminy Myślenice (wnioskowana kwota: 7 000 zł., dotacja: 4 000 zł). Mamy nadzieję, iż pomimo mniejszej kwoty dofinansowania, przygotowane propozycje będą atrakcyjne dla Uczestników i sprawią im wiele radości. Nasz skromniejszy program zapewne zrekompensują oferty przygotowane przez inne głogoczowskie organizacje korzystające z gminnych środków na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach programu "alternatywnych form": klub LKS "Iskra" Głogoczów - projekt "Sprawny umysł, zdrowe ciało, celne oko" i Ochotnicza Straż Pożarna w Głogoczowie - projekt "Udział orkiestry w uroczystościach w Kalwarii Zebrzydowskiej".

A już dzisiaj serdecznie zapraszamy na pierwszą atrakcję - szczegóły na stronie Projektu.

18.04.2012, Monika Kobus


"Alternatywne formy spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież" - ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Myślenic zamieszczono Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice o rozstrzygnięciu konkursu na przyjęcie zlecenia oraz dotację na dofinansowanie realizacji zadania pn.: "Alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży"

W ramach konkursu rozdzielono kwotę 60810 zł z której 36810 zł czyli 60% trafi na projekty organizacji z Myślenic a pozostałe 40% na projekty zaplanowane przez organizacje z Głogoczowa (10 tys. zł.), Trzemeśni i Zawady (po 7 tys. zł).

Z Głogoczowa dofinansowane będą następujące projekty:

  • 4.000 zł - Ochotnicza Straż Pożarna w Głogoczowie na projekt "Udział orkiestry w uroczystościach w Kalwarii Zebrzydowskiej"
  • 4.000 zł - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa na projekt "Jestem aktywny III"
  • 2.000 zł - LKS "Iskra" Głogoczów na projekt "Sprawny umysł, zdrowe ciało, celne oko"

Już wkrótce na naszych stronach informacje związane z możliwością udziału w zajęciach w ramach projektu: Jestem Aktywny III. Zachęcamy również OSP Głogoczów oraz LKS Iskra do informowania odbiorców o swoich działaniach za pośrednictwem strony www.glogoczow.pl (którą tylko w okresie dwóch tygodni ferii odwiedzono prawie 2 tys. razy, a poszczególne strony serwisu były wyświetlane przeszło 17 tys. razy).

29.02.2012, Jan Sikora

Sponsorzy:

Fundator nagrody głównej - odtwarzacza MP4:

Koperdex - wykopy przyłącza
Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl