www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 
Anioł w klatce - baner

Anioł w klatce - premiera

logo Teatru w StodoleW niedzielę, 14. grudnia 2008r. zgromadzeni na sali WDK widzowie "Teatru W Stodole" mogli obejrzeć premierowe przedstawienie sztuki "Anioł w klatce" na motywach opowiadania ks. Malińskiego.

Sztuka była dla widzów sporym zaskoczeniem. Po pierwsze ze względu na treść, znacznie poważniejszą od uprzednio wystawianych bajek. Historia aniołka więzionego przez diabły jako zabawka dla małych diablątek niosła przesłanie o zmaganiu się dobra ze złem i dobrze wpasowywała się w adwentowy nastrój.

Po drugie - to przedstawienie było odmienne pod względem użytych środków artystycznych. Jak mówi Pani Dorota Ruśkowska - reżyser:

"Poprzednie sztuki to teatr sytuacyjny - aktorzy mieli do odegrania sceny z wyraźną i czytelną akcją. W "Aniele..." musieli zagrać uczucia, musieli pokazać przemiany wewnętrzne które się we wnętrzach odgrywanych postaci dokonują. A nie jest łatwo dziecku, które ze swej natury jest niewinne, odegrać zło."

Fotografia z przedstawienia Anioł w klatceWydaje się że młodzi aktorzy wyszli z tej próby obronną ręką. Gorące brawa po przedstawieniu i wzruszone twarze widzów były najlepszym tego dowodem. Teraz przed grupą teatralną stoi większe i trudniejsze zadanie - przekonać do siebie widzów. Żeby na widowni widzowie zasiadali nie dlatego by zobaczyć na scenie swoje dzieci czy wnuki, ale by doświadczyć kontaktu ze szlachetną i piękną sztuką teatru.

Anioł w klatce - zdjęcie z premiery

Premiera: Wiejski Dom Kultury - Głogoczów, 14 grudnia 2008 - godz. 17.00
Reżyseria: Dorota Ruśkowska
Obsada:
ANIOŁ W KLATCE - Klaudia Chrobak
ANIOŁ Z KAMIENIAMI - Angelina Sroka
STARY DIABEŁ - Mateusz Stachura
DIABLICA - Urszula Kobus / Angelina Sroka
DIABEŁ 1 - Bartłomiej Bierówka
DIABEŁ 2 - Paweł Jamróz
DIABEŁ 3 - Monika Szeląg
DIABEŁ 4 - Zuzanna Czech
DIABEŁ 5 - Iwona Kobus
DIABEŁ 6 - Katarzyna Górszczak
GŁOS PANA BOGA - Bogusław Czech
Scenografia: Małgorzata i Bogusław Czech
Oprawa muzyczna: Dawid Sroka

Anioł w klatce - zespół

14.12.2008, Jan Sikora

Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl