W kościele odprawiona została uroczysta, koncelebrowana Msza Święta, a na cmentarzu odsłonięto i poświecono nowe oblicze Grobu Wojennego. Poświęcenia dokonał i modlitwę odmówił proboszcz parafii Ks. kan. Józef Pochopień wraz z Ks. Józefem Zającem. Symbolicznie odezwały się wszystkie Dzwony Głogoczowa.
Na zakończenie odśpiewano Hymn narodowy.
W uroczystości, w atmosferze patriotyczno-religijnej zadumy, wzięło udział wielu mieszkańców Głogoczowa.
Oficjalnie wystąpiły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, harcerze, przedstawiciele Służby maltańskiej, gospodynie ze Stowarzyszenia i druhowie OSP.
Grób Wojenny uzyskał nowe oblicze, które zaprojektowali oficerowie wywodzący się z Głogoczowa: płk Stanisław Łężniak i ppłk dr inż. Kazimierz Dymek.
Renowacja Grobu została sfinansowana z budżetu Gminy.
Na dwóch pylonach, nawiązujących kształtem do pocisków armatnich, zamieszczono elementy i symbole piechoty górskiej, która w 1939 r. walczyła na terenie i w okolicach Głogoczowa. Byli to Żołnierze 3 i 4 pułku strzelców podhalańskich. Inskrypcja nawiązuje do patriotycznej postawy starożytnych Spartan i przesłania zapisanego na pomniku Polskich Żołnierzy spoczywających na Cmentarzu Wojennym pod Monte Cassino.
Dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ppłk Kazimierz Dymek przygotował i wygłosił prelekcję na temat przebiegu i znaczenia działań wojennych w Głogoczowie w dniach 4 i 5 września 1939 r. Zaprezentowane i omówione zostały mapy poglądowe walk, ze szczególnym podkreśleniem znaczenia prawie dwudniowej bitwy na terenie i w okolicach Głogoczowa, toczonych z przeważającymi siłami niemieckimi nie tylko wzdłuż drogi „cieszyńskiej”, ale również w rejonie Myślenic, Rudnika i Sułkowic. Na podkreślenie zasługuje duże zainteresowanie młodzieży faktem, że 21 Dywizja Piechoty Górskiej wycofała się z terenu Głogoczowa nie jako pokonana, ale będąc do tego zmuszona ryzykiem okrążenia.
Dużym zaangażowaniem w organizację i przebieg obchodów 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i poświęcenia Grobu Wojennego wykazała się dyrekcja Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, oraz administrator cmentarza Pan Tomasz Łężniak.
Zabrakło niestety głogoczowskiej orkiestry, w miejsce której mogli by byli wystąpić inni muzycy.
Kazimierz Dymek